Kárpittisztítás

A bútorok kinézetükkel gyakorlatilag öltöztetik a lakást. Mint ahogy koszos ruhában is kellemetlenül érezzük magunkat, ha boltba vagy más közösségi helyre kell menni, úgy a bútorok elhanyagoltsága is hasonló érzetet kelt. Főleg, ha vendéget hívunk és le akarjuk ültetni a foltos, koszos, elszennyeződött kanapéra. Professzionális kárpittisztítás szolgáltatásunkat választva újra "tiszta ruhába bújtathatja" bútorait!
Kárpittisztítás szolgáltatásunk az egyik legkedvesebb tevékenységünk. Ennek oka, hogy sokszor óriási változást tudunk elérni, ami után nagyon jó érzés látni az elégedett Ügyfeleket. Sokszor olyan szennyeződéseket is eltávolítunk, amiről kevesen gondolnák, hogy egyáltalán lehetséges.
A kárpittisztításnak nem csak esztétikai, de egészségügyi, higiéniai szerepe is van. Attól függően természetesen, hogy milyen fajta szövetről van szó, akár igen mélyen is be tudja szívni magába a koszt az anyag. Ez az idő előrehaladtával nem csak csúnya, de akár fertőző is lehet. A beivódott szennyeződés mellett szót kell ejteni azokról az allergén anyagokról is, amelyek az elhanyagolt bútokban jelenhetnek meg, halmozódhatnak fel. Aki kicsit is érzékenyebb a porra, esetleg asztmája van, egy-egy kárpittisztítás után szó szerint fellélegezhet!
Költözésnél, esetleg új bútorok megjelenésénél mindenképpen javasoljuk a kárpittisztítást, még ha annyira nem is tűnik elhanyagoltnak a berendezés, higiéniai okokból, fertőtlenítés céljával.
Muszáj szót ejtenünk arról, miért nem érdemes házipraktikákkal próbálkozni, különösen ha kárpittisztításról van szó. Sajnos az egy dolog, hogy néha többe kerül maga a tisztítószer, az eszköz, az idő, amit ráfordított, mint amennyit a szolgáltatásért fizetne. A nagyobb baj, hogy akár még kárt is lehet tenni a bútorban, végső soron maradandó roncsolódás is érheti a szövetet, amivel már mi sem tudunk mit kezdeni.
Érdemes tudni, hogy azok a tisztítószerek és azok a gépek, amelyeket mi használunk, sokkal erősebbek és hatékonyabbak, mint a háztartási célra kínált eszközök, szerek. A gépnek például nagyon erős szívó funkcióval kell rendelkeznie ahhoz, hogy a feloldott szennyeződést tényleg maradéktalanul eltávolítsa. Házi kárpittisztításnál sok esetben csak elkenik a foltokat, ami először úgy tűnik eltűnt, valójában csak halványodott vagy mélyebbre ült a szálak közé. Később a szennyeződés felhalmozódik és már a halványítás sem lehetséges házilag.
Valóban ijesztő látvány, amikor a kanapéra ömlik valami, amitől az emberek nagyon gyorsan meg akarnak szabadulni, de érdemes inkább várni egy kis időt ránk. Megfelelő eszközeinkkel, kellő szakértelemmel gyorsan, hatékonyan, a bútorok anyagát és típusát figyelembe véve és megőrizve, a szennyeződéseket azonban nem kímélve végezzük el bútorai kárpittisztítását
!

Két lépcsős kárpittisztítás? Így kellene...


Biztosan sokan nem hallottatok még a két lépcsős kárpittisztításról, de valójában ezt így kellene csinálni. Rengeteg kellemetlenségtől tudjátok magatokat megkímélni, ha betartjátok a helyes kárpittisztítás szabályait. Lehet, hogy te is két lépcsőben tisztítod a kárpitot, csak még nem tudsz róla. Érdekesnek, és időpazarlásnak hangzik elsőre, de nem az, sőt, időben sem több.

Kárpittisztítás helyesen:

Milyen a tökéletes kárpittisztítás? Erről megoszlanak a vélemények. Van aki a kárpittisztító szert egyből a gépbe teszi, és azzal dolgozik a felületen, van aki előtte be is permetezi, van aki gőzzel dolgozik. Mivel a kárpittisztító szernek hatnia kell, így a tapasztalatok alapján nekem a két lépcsős kárpittisztítás vált be a legjobban, mind a munka eredményében, mind pedig a gyorsaságban. Ebből még sok minden nem derült ki, de most elmondom. 

Első lépcső

Természetesen egy alapos porszívózás után bepermetezzük a kárpitot az általunk használt kárpittisztító szerrel, majd kézi, vagy gépi kárpittisztító kefe segítségével bedolgozzuk a felületbe. A kárpitkefe kiválasztása mindig függ az adott kárpit típusától és szennyezettségétől. Ha nem muszáj, akkor mi sem dörzsöljük a szövetet.

Második lépcső

A kárpittisztító gépbe nem öntünk kárpittisztító szert, hanem egy speciális öblítőszert alkalmazunk, ami habzásgátló tulajdonságokkal rendelkezik, valamint maradéktalanul kiöblíti a kárpittisztító maradványait a szövetből. Ha nem rendelkezel ilyen tisztítószerrel, hagyományos desztillált vízzel is öblíthetsz, de a speciális szer használata a legjobb.

Kárpittisztító öblítőszer a visszaszívás során azonnal semlegesíti az első tisztítószert, kimossa a szövetből a szennyeződéseket, megadja az illatot és a habzásgátló fomulával védi a kárpittisztító gépet a károsodástól. Az eredmény pedig páratlan, időben egyáltalán nem több, pH-semleges felületet hagyunk magunk után, puha és élénk színű szövetet.

Tehát a legfontosabb, lehetőség szerint minden esetben kézi permetezővel hordjuk fel a kárpittisztító folyadékot, majd a vákuumos gépet öblítőszer híján desztillált vízzel érdemes megtölteni. A szövetnek és az autóban utazóknak is sokkal jobb, ha nem marad lúgos és felületaktív anyag az ülésben, ugyanis nedvesség esetén, ami lehet egy esős nap, vagy egy megizzadás, ezek a maradványok újra aktiválódhatnak, rossz esetben bőr irritációt is okozhatnak.